Menu

grafika
8/10 - 11/11/2018
Galeria ZWIASTUN
wernisaż wystawy 11/10/2018, godz.18.00

Anna Tarnowskao wystawie:

Kant mówił: „Zawsze masz traktować człowieka jako cel sam w sobie, a nie tylko środek do celu.”
Energia - pojęcie zarówno naukowe jak i potoczne. W uczniowskich zeszytach opatrzona jest pojęciem  wielkości fizycznej niezbędnej do wykonania pracy. Istniejemy dzięki energii, wypełnia ona każdy skrawek naszego ciała. Spaja cząstki oraz nieustannie reaguje.  Dysponujemy siłą, energią do działania. Bywa też tak, że z powodu drugiego człowieka rozpadamy się na czynniki pierwsze. Jesteśmy zlepkiem doświadczeń – materia człowieka kształtuje się dopiero poprzez poznanie. Poznanie jednostki nie wystąpi nigdy bez formy zamkniętej w umyśle.
Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie energię, jej obraz i formę?
Jak wygląda to, co popycha nas do działania i interakcji z innymi?
Czy istnieje dokładny sposób na zobrazowanie tego co w Nas niematerialne a równocześnie tak istotne?

„Energia Jednostki" to moja graficzna wariacja na temat relacji międzyludzkich, wzajemnych oddziaływań ciał, dynamiki naszego życia. Próba wniknięcia w ludzkie ciało i pozbawienia go cech indywidualnych. Jak daleko nie szukalibyśmy inspiracji – tą podstawową zazwyczaj jest istota ludzka i cały wachlarz przeżyć z nią związanych. Moją inspiracją jest energia zamknięta w człowieku. Potencjał energetyczny kazdej jednostki.

Grafiki w róznych technikach prezentowane na tej wystawie są wynikiem mojej pracy nad tematem energi człowieka. Najwcześniejsze z ukazanych tutaj prac to mój dyplom licencjacki, wykonany w technice alintalgio.  Późniejsze prace to wynik wyjazdu studenckiego na Uniwersytet Ostrawski - z tego okresu pochodzą prace w technice sitodruku. Pozostałe to efekt pracy ostatnich miesięcy.

Anna Tarnowska - Od 2014 roku studiuje grafikę na Uniwersytecie im. Jana DŁugosza w Częstochowie, w roku 2017 obroniła dyplom licencjacki w pracowni litografii, pod kierunkiem prof. Grzegorza Banaszkiewicza. Nie zamyka się działaniem w jednej technice graficznej. Głównie pracuje z matrycą wkłęsłodrukową, ale stara sie zbierać doświadczenie w obszarze rysunku, fotografii oraz malarstwa. Inspiracją dla autorki jest postać ludzka, struktury naturalne oraz nauki ścisłe, głównie fizyka.

Wybrane wystawy
2017:

 - Wystawa poplenerowa Studentów Uniwersytetu Ostawskiego - Zazriva, Słowacja.

 - Wyróznienie na Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu.

 2018:

 - Międzynarodowa Wystawa Rysunku studenckiego NAD_RYSOWAĆ, Toruń.

 - Finalistka Osten Biennale of Drawing, Skopje, Macedonia.

 

 

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64

42-200 Częstochowa

wystawy czynne
od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00

w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00 

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter