Menu

Szanowni Państwo

W związku z sytuacją epidemiologiczną Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie wraz z kinem OKF Iluzja zawiesza działalność od 12 marca 2020 r. - do odwołania. Wystawy są nieczynne, seanse odwołane, budynek pozostaje zamknięty. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować.

******

malarstwo
9/03 - 5/04/2020
Galeria ZWIASTUN
wernisaż 18/03/2020, godz.18.00 - odwołany

Izabella Sowier-Kasprzyk, pochodzi z Częstochowy, tu mieszka i pracuje. Studiowała na Politechnice Częstochowskiej (Wydział Zarządzania) oraz UJD na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Włodzimierza Karankiewicza. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych wystawach plastycznych indywidualnych i zbiorowych. Należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza oraz do grupy artystycznej Atina. Ponadto interesuje się arteterapią.

Pierwotną inspiracją przy tworzeniu cyklu obrazów Cztery pory uczuć była natura. Szczególne doznania wywołuje u Autorki pejzaż nadmorski, który jest pretekstem do dalszej analizy wewnętrznej. Tym razem Autorka skupiła się raczej na mniejszych rozmiarach obrazów, gdzie bardziej ekspresyjnie ingerowała w biel płótna, przez co siła oddziaływania na widza może być większa. Autorka szuka powiązań między uczuciami a kolorem. Krajobraz, natura, morze, kolor, walor, uczucia, chwila, wrażenie, impresja to zespół słów charakteryzujących to co dla Autorki najważniejsze w przekazie wizualnym. Stara się obserwować, porównywać i analizować światło, kolor, temperaturę zarówno o różnych porach dnia jak i o różnych porach roku. Poszukuje związków między kolorem, walorem a aktywnością i energią w obrazie. Gra świateł, kolorów i ruch oddziałuje  na Nią i na Jej nastrój powodując najczęściej przypływ spokoju i uczucia relaksu.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64

42-200 Częstochowa

wystawy czynne
od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00

w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00 

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter