Menu

TARASY MGS

godz. 18:00

MA BYĆ CZYSTO. CZYTANIE PERFORMATYWNE PROZY ANNY CIEPLAK (MARIA ZAMOJSKA, SEBASTIAN BANASZCZYK, SZYMON MOTYL + KACPER KAPSA)

Lubimy tradycje festiwalowe. A taką jest czytanie performatywne „na głosy” – zawsze znakomitej literatury. W tym roku nie przypadkiem wybraliśmy fragmenty prozy Anny Cieplak, której twórczość zinterpretują doskonale znani częstochowskiej publiczności aktorzy nieprofesjonalni i zawodowi. Czytać będą: Maria Zamojska, artystka znana między innymi z występów w Teatrze „Tlen”, malarka, dobry duch częstochowskiej bohemy, Szymon Motyl, artysta wizualny, którego twórczość na stałe wpisała się w żywą tkankę naszego miasta twórca najlepszego w mieście escape roomu – Domu Tajemnic i aktor Teatru „Tlen” oraz Sebastian Banaszczyk – aktor Teatru im. Adama Mickiewicza (jego role w „Mayday”, „Igraszkach z diabłem” czy „Tajemniczym ogrodzie pamiętają wszyscy bywalcy naszego teatru), a jako Bionulor - twórca muzyki eksperymentalnej w jej autorskiej odmianie „100% Sound Recycling”. Warstwą muzyczną towarzyszącą czytaniu zajmie się Kacper Kapsa, współtwórca projektu „The Very Polish Cut Outs”, dziennikarz i specjalista od wszelkiego rodzaju miksowania kultury. Obecność na tarasie MGS-u – obowiązkowa!

godz.19:00

ROZPŁYWAJ SIĘ. SPOTKANIE Z ANNĄ CIEPLAK

Głosy krytyków literatury jednoznacznie wskazują na odrodzenie się w Polsce fenomenu realistycznej prozy młodzieżowej. A wszystko za sprawą Anny Cieplak, której fenomenalny debiut „Ma być czysto” stał się jedną z najpopularniejszych książek ostatnich kilku lat i za który pisarka została nagrodzona Nagrodą Literacką im. Gombrowicza i Nagrodą Conrada. Od tamtej pory autorka wydała trzy kolejne powieści – „Lata powyżej zera” (nominowaną do Nagrody Literackiej Gdynia), „Lekki bagaż” i „Rozpływaj się”. Ostatnia z nich to osadzona w rzeczywistości Śląska opowieść o eurosierotach, jak pisze wydawca – „brakujący fragment narracji o współczesnej Polsce”. Mocna, prawdziwa, poruszająca. Jak cała proza Anny Cieplak.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter