Menu

fotografia, grafika komputerowa
7/11 - 15/12/2015
Galeria ZWIASTUN
wernisaż 6/11/2015, godz. 18.00

logo png.png

Fotografie i grafiki tworzone przez Ewelinę Dziewońską–Chudy nie są wymagające. Ukazują relacje autora z innymi ludźmi oraz otaczającą przyrodą. Rzeczywistość odciska silne piętno na emocjach Eweliny, zwłaszcza gra cieni, która przeobraża najbardziej zwyczajne i proste przedmioty.  Świat żyje i nieustannie zmienia swoje kształty i kolory. Wrażeń jest tak wiele, że prościej jest stworzyć kilka prac na ten sam temat, by oddać pełnię zjawiska, które inspiruje. Mimo pozornej łatwości odbioru, nic nie jest tu oczywiste. Wymaga od odbiorcy zastanowienia, cichej kontemplacji, analizy własnych odczuć i zajęcia stanowiska estetycznego.

Ewelina Dziewońska-Chudy – częstochowianka, absolwentka  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracowała z Salezjańskim Ośrodkiem Wychowania i Animacji „SOWA”. Obecnie jest zatrudniona w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Laureatka konkursu oraz uczestniczka wielu szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Od 2015 roku słuchaczka podyplomowych studiów Zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej.  Współuczestniczy przy tworzeniu szaty graficznej, katalogów, stron internetowych oraz przy obsłudze mediów społecznościowych różnych organizacji. Interesuje się dziennikarstwem, sztuką współczesną, promocją kultury oraz amatorsko fotografią i grafiką komputerową.

Uczestniczka wystaw zbiorowych:
- wystawa fotografii „Trwaj chwilo...”, Galeria Skalna, Strzelin k. Wrocławia 2005,
- wystawa malarstwa i tkanin „Pamięć wielkości Jana Pawła II, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych im. W. Wereszczyńskiej, Klub Spółdzielczy Cz.S.M. Nasza Praca,  Częstochowa 2006,
- wystawa „Przyroda – Impresje” , Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych im. W. Wereszczyńskiej, Klub Spółdzielczy Cz.S.M. Nasza Praca, Częstochowa 2006.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter