Menu

Dobre miejsce na debiut

Z myślą o młodym pokoleniu częstochowskich artystów  Miejska Galeria Sztuki
w Częstochowie od 2006 roku prowadzi program,  którego celem jest ułatwienie młodym twórcom startu artystycznego. W Galerii Promocji Młodych Antresola organizujemy debiutanckie, indywidualne wystawy absolwentów szkół artystycznych urodzonych lub wykształconych w Częstochowie. Prezentujemy, według autorskich koncepcji, wystawy
z różnych dziedzin sztuki – od malarstwa po design. Galeria wspiera debiutantów merytorycznie i organizacyjnie, a cała realizacja wystawy oparta jest o profesjonalną współpracę między galerią i twórcą. W ramach promocji do każdej wystawy wydajemy folder z notą biograficzną i reprodukcjami prac. Znaczna część nakładu przekazywana jest bezpłatnie autorowi wystawy.

Z inicjatywą wystawy w Antresoli powinni występować sami zainteresowani. Najprostszą drogą do tego jest zgłoszenie w galerii swojej propozycji wystawy. Koniecznością jest przejście pewnego procesu aplikacyjnego, który - dla ułatwienia  – zebraliśmy w kilka zasad  jasno określających co należy zrobić, żeby zostać autorem wystawy. Zapraszamy do składania aplikacji.
W załącznikach – zasady ubiegania się o wystawę oraz formularz aplikacji.

 

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
zasady.doc doc 51,00 KB Pobierz
formularz wniosku.doc doc 51,50 KB Pobierz
Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter