Menu

18/10 – 10/11/2019
Sala Poplenerowa
wernisaż 17/10/2019, godz. 18.00

Artysta wszechstronny - tworzy happeningi, performance, instalacje, landarty, maluje obrazy, rysuje, fotografuje, projektuje okładki płyt i książek, plakaty, logotypy, scenografie teatralne, kostiumy, pisze felietony. Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył dyplomem w Pracowni Plakatu Maciej Urbańca. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem im. H.Ch. Andersena w Lublinie, projektował  oprawę scenograficzną widowisk plenerowych, m.in. Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wielu koncertów, projektował także wnętrza, np. warszawskiej Stodoły, krakowskiego pubu Baraka.

Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny wizerunek, projektując okładki płyt; jest autorem i reżyserem scenografii teledysku Voo Voo Nie muszę musieć (2005 rok), promującego płytę XX wydaną na dwudziestolecie zespołu. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie w MGS będzie koncert Mateusza Pospieszalskiego.

Jako artysta sztuk wizualnych Koziara najczęściej wypowiada się w otwartej przestrzeni, posługując się wielkimi formatami oraz wyraźną kolorystyką, o czym wiedzą już także Częstochowianie, którzy przez miesiące letnie zdążyli polubić lampiony Jarosława Koziary powiewające nad Placem Biegańskiego. Nieobce są mu także ekspozycje galeryjne, w których często posługiwał się eksperymentem, a nawet lekką prowokacją.
Jest pomysłodawcą i współtwórcą oraz wieloletnim uczestnikiem dorocznego Land Art Festiwal na Lubelszczyźnie. W realizacjach plenerowych inspiracją dla artysty są motywy etnograficzne, z różnych kultur (Koziara jest także podróżnikiem), chętnie sięga po  motywy solarne oraz związane z żywiołami.

Na wystawę w MGS artysta wybrał kilka swoich realizacji przestrzennych, odpowiednich do pokazania we wnętrzu galerii oraz plakaty i okładki płyt.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter