Menu

malarstwo, rysunek
miniatura
Galeria Promocji Młodych Antresola
10/06 - 15/07/2018
wernisaż 9/06/2018, godz. 16.00 

Na wystawę „Weź taniec pod lupę” składają się miniatury wykonane różnymi technikami: akryl na kartonie, cienkopis i ołówek na papierze kostnym. Motywem przewodnim wystawy jest ruch. Przedstawione pozy zaczerpnięte są z baletu, tańca współczesnego oraz gimnastyki artystycznej. Do miniatur załączone są lupy, aby każdy widz mógł lepiej przyjrzeć się miniaturom i poznać ich tajemnice, fakturę papieru, pęknięcia na podobraziu oraz kształty figur wykonanych techniką impastową. Prace,  zawieszone na różnych wysokościach dostępne są także dla dzieci, by mogły im się dokładnie przyjrzeć.

Wystawa to wiele form tańca, pokazywanie jego odmienności i zarazem jedności. Figura ludzka ma dla artystki wielkie znaczenie, wykorzystuje ją jako element mozaiki w barwnych obrazach – kaprysach, odrealnia ludzkie postaci w malarskich przedstawieniach tańca. Ciało jest i statyczne, i w ruchu, skóra postaci w nienaturalnych barwach. Autorka multiplikuje obrazy w różnych wersjach kolorystycznych i różnymi technikami, tworzy świat ruchu i rytmu, ze słyszalną, choć nieobecną muzyką.

Maria Michoń  (1989) ukończyła Uniwersytet im. Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymując w 2013 r. dyplom magistra sztuki – specjalność: gra na skrzypcach w klasie prof. Romana Lasockiego. W  roku 2017 otrzymała również tytuł magistra sztuki – specjalność: malarstwo - w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Sztuki, w pracowni prof. AJD Janusza Rafała Głowackiego i dr Jakuba Jakubowskiego. Jest członkiem stowarzyszenia „Szir Awiw”, które poprzez działalność artystyczną, społeczną oraz edukacyjną kultywuje tradycje różnych narodów i grup etnicznych. Aktualnie w ramach Stowarzyszenia prowadzi zespół wokalny o tej samej nazwie. Podczas wernisażu widzowie będą mieć okazję poznać różne talenty artystyczne Marii Michoń: plastyczny, muzyczny, wokalny.

 

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter