Menu

Koncert Nuli Stankieiwcz BYLE NIE O MIŁOŚCI
26/02/2020, godz.19.00
Sala kina OKF/Iluzja 

Rozchwytywany koncert BYLE NIE O MIŁOŚCI po raz pierwszy w Częstochowie!
Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Nuli Stankiewicz połączone z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem Poetki to jedyny taki projekt w Polsce. Ponad 200 zagranych koncertów, wyprzedane sale. Tajemnica, magia i wirtuozeria. Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości". Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat –słuchacz ma wrażenie, że ona tu jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła.....
A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami –tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.
To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).
Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.
To więcej niż koncert.....

Nula Stankiewicz
Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.
Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową", ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku.
Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: Ona-subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On-wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Dla Państwa zagrają:
Nula Stankiewicz - wokal
Janusz Strobel - gitara, aranżacje
Mariusz "Fazi" Mielczarek - saksofon, flet, klarnet
Paweł Pańta - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Bilety w cenie 70zł/50zł

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter