Menu

Galeria ZWIASTUN
24/05 - 30/06/2019

Najnowsze prace Matyldy Ślosarskiej prezentowane w Galerii Zwiastun w Miejskiej Galerii Sztuki to seria obrazów inspirowanych nocą. Autorkę fascynuje jej tajemniczy charakter i wrażenie przestrzeni, która łączy ciała niebieskie i mikrostruktury, jednocześnie dając im niezależność. 

Światy, które kreuje są pełne życia, choć tętno nocy nadaje im spokojny rytm.  W świetle gwiazd wszystko nabiera nowego znaczenia. Noc daje schronienie i odpoczynek, ale jest też miejscem koegzystencji, wzajemnego przenikania się istot i ich przestrzeni. Z ciemności wyłaniają się nieznane wcześniej kształty i detale, a w polu widzenia zostają najbardziej jaskrawe elementy. 

W pracach autorki wszystkie płaszczyzny tworzone są odręcznie z drobnych elementów – kropki budują linię, kółka i kreski tworzą zawiłe formy i wibrujące struktury. Misterne, ażurowe kształty przeplatają się i pulsują. Ich podstawą jest gra kontrastu i zabawa skalą.

 

Matylda Ślosarska

Urodzona w 1987 r. w Łodzi, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2011 obroniła dyplom z wyróżnieniem, który został zaprezentowany na wystawie w Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie. W 2010 r. brała udział w międzynarodowym programie Erasmus, odbyła studia w Accademia di Belle Arti we Florencji. W 2013 r. miała indywidualną wystawę grafiki i rysunku „Punkt wyjścia” w Galerii Of-Art w Częstochowie. W 2014 r. prezentowała prace w Galerii Wejściówka w Częstochowie. Jest autorką projektu przestrzeni ekspozycyjnej oraz materiałów promocyjnych do wystawy „Muniek Story” (Muzeum Częstochowskie, 2014). Stworzyła identyfikację wizualną 11. Nocy Kulturalnej dla Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie w 2014 r. W 2015 r. otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka stypendium artystyczne w dziedzinie sztuk plastycznych. W 2016 r. wzięła udział w zbiorowej wystawie malarstwa, rysunku, grafiki rzeźby „W Ogrodzie”. Prace były prezentowane w Pradze, w Częstochowie i w Kielcach. Uczestniczyła w wystawie pokonkursowej 9 międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie w 2016 r. W 2016 r. miała indywidualną wystawę grafiki, rysunku i malarstwa „Zobacz bardziej” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Stworzyła identyfikację wizualną dla VII Konkursu Sztuki Ludowej oraz projekt aranżacji wystawy dla Muzeum Częstochowskiego w 2018 r. W 2017 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Projektowanie Graficzne na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Jest autorką nowego loga i identyfikacji wizualnej Muzeum Częstochowskiego (2019 r.) Zajmuje się projektowaniem graficznym materiałów promocyjnych oraz aranżacją przestrzeni wystawienniczych w Muzeum Częstochowskim.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter