Menu

wystawa charytatywna
25/09 – 6/10/2019
Sala Poplenerowa


To właśnie Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie będzie miejscem prezentacji kilkuset „smoczych portretów” narysowanych, namalowanych, wykonanych przez: artystów, dziennikarzy, aktorów, muzyków, sportowców, dzieci, więźniów i wiele innych osób. Prace powstawały jako odzew akcji charytatywnej „Polowanie na smoka” na rzecz  Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 45A. 
Akcja odbyła się w dwóch wersjach – jedną z nich była wyprawa rowerowa do Krakowa, pod Wawel, gdzie mieszka Smok Wawelski. Podróż odbyła się na częstochowskich rowerach miejskich i była zachętą dla sponsorów do przekazywania datków na Hospicjum. W czasie gdy wyprawa była organizowania spontanicznie wyłoniła się z niej druga odsłona akcji – ochotnicze rysowanie smoków przez osoby znane i nie tylko. Na adres Hospicjum zaczęły napływać smoki, a organizatorzy akcji podjęli decyzję o przygotowaniu prac do wystawienia, a potem zlicytowania.

Wśród autorów prac znajdziemy m.in. Katarzynę Nosowską, Martynę Wojciechowską, Pawła Małaszyńskiego, Jurka Owsiaka, L.U.C.-a, Agnieszkę Radwańską….
Więcej o akcji można przeczytać na stronie polowanienasmoka.pl lub profilu FB. Tam znajdą Państwo również "smoczą galerię" wraz ze zdjęciami autorów prac.

Wystawa w MGS jest podsumowaniem akcji.
Wstęp na wystawę jest wolny lub (sugerowane!) za dobrowolnym datkiem wrzuconym do puszki w holu Galerii. Zapraszamy i razem z organizatorami liczymy na wsparcie akcji.

*******
Wystawa cieszyła się powodzeniem, a odwiedzający dołożyli do szczytnego celu swoje cegiełki. Wszyscy zatem wszyscy zasłużyli na podziękowania od Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, złożone na ręce dyrektor Galerii Anny Paleczek-Szumlas. Podziękowania z satysfakcją zamieszczamy.

smoki - podziękowanie.jpg

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter