Menu

koncert
25/11/2021, godz.17.00
Sala Poplenerowa


Nad wodą wielką i czystą
Błysnęło wzdłuż i grom ryknął;
I woda tonią przejrzystą
Odbiła światło, głos zniknął,
A woda, jak dawniej czysta,
Stoi wielka i przejrzysta. 

          (fragment „Nad wodą wielką”-  A. Mickiewicz)

Zanurzmy się w słowach wielkich poetów oplecionych dźwiękami polskich kompozytorów. Przenieśmy się razem do świata gdzie słowo i dźwięk zabrać nas mogą w najgłębsze zakamarki duszy. Poezja to bowiem emocje ubrane w słowa - emocje dla każdego inne, unikatowe i niepowtarzalne. Liryczny nastrój tego jesiennego wieczoru bez wątpienia zapewni publiczności wyjątkowe przeżycia - przepiękne teksty największych mistrzów pióra - Mickiewicza czy Kochanowskiego – zabrzmią muzycznie ubrane przez najlepszych polskich kompozytorów. Ro połączenie idealne, w szczególny sposób trafiające do serc słuchaczy. Sentymentalnie, romantycznie, nostalgicznie, ale przede wszystkim przejmująco - tak będzie 25 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowskie gdzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka wystąpi z programem „Polska liryka chóralna”

Forma, którą proponuje słuchaczom Instytut Rozwoju Sztuki, a więc  połączenie muzyki i poezji, choć nie jest sama w sobie formą odkrywczą, niesie ze sobą maksymalnie duży ładunek emocjonalny wpływający na odbiorcę. Dziś, w świecie pełnym stresu, lęków, problemów i biegu emocje są dla człowieka wyzwoleniem, terapią, pozwalają chociaż na moment zrzucić ciężar dnia codziennego.

„Polska liryka chóralna” to spektakl muzyczny, którego dominantą będzie polska liryka chóralna opleciona poezją polską wybitnych pisarzy. W programie znajdą się utwory docenianych kompozytorów XX wieku oraz przedstawione przez aktorów wiersze wielkich polskich twórców.

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką i poezją już 25 listopada.
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 10/11/2021 r. w Miejskiej Galerii Sztuki. 

Organizator: Instytut Rozwoju Sztuki
Partner: Miejska Galeria Sztuki, Filharmonia Częstochowska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

(materiały organizatora)

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter