Menu

5 – 12 maja 2015
Sala Śląska

Koncepcja architektoniczna zagospodarowania i zabudowy Starego Rynku w Częstochowie
wystawa projektów konkursowych i nagrodzonych

Niesłabnące zainteresowanie projektami zgłoszonymi, a zwłaszcza nagrodzonymi w konkursie spowodowało decyzję o ponownym udostępnieniu projektów publiczności. Po wystawach w siedzibie SARP oraz w Filharmonii, prace po raz drugi pokaże Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Ponieważ projekt laureata głównej nagrody - Michała Bernasika, architekta z Kolonii jest przeznaczony do realizacji i to prawdopodobnie już w tym roku, częstochowianie będą mieć możliwość, by przyjrzeć się całkiem nowej wizji Starego Rynku.
****
Rzeźby Jerzego Kędziory w fotografii
Wiadomości o zagranicznych sukcesach Jerzego Kędziory – znanego rzeźbiarza  - częstochowianie przyjmują z przyjemnością i satysfakcją. Kędziora to dla wielu osób przyjaciel lub znajomy albo ktoś dobrze rozpoznawany ze względu na swoje słynne „rzeźby balansujące”, które możemy oglądać na ulicach Częstochowy podczas wystaw plenerowych lub na stałe, jak np. przed budynkiem Banku BGŻ. Ostatnio szeroko rozniosły się wiadomości o podróżach do Stanów Zjednoczonych i odniesionych tam kolejnych sukcesach artystycznych takich jak: udział w prestiżowych przeglądach sztuki współczesnej: m.in. w Art San Diego 2013, Światowym Sympozjum Rzeźby Kinetycznej w Bolton Beach, Miami International Art Fair 2014 oraz pierwsza nagroda w konkursie Polk Muzeum. Zwieńczeniem tych dokonań jest bardzo nietypowe wyróżnienie - Dzień Jerzego Kędziory w Miami na Florydzie ogłoszony przez władze tamtego miasta. Dokumentalna wystawa fotografii przypomina rozliczne realizacje artysty w wielu miastach – w Polsce i na świecie.

Połączenie tych dwóch prezentacji w jednej przestrzeni wystawowej też ma swoje uzasadnienie – umieszczenie  teatru rzeźb Jerzego Kędziory w przestrzeni Starego Rynku było jednym z warunków konkursowych.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter