Menu

rezydencja artystyczna; kameralny koncert
prezentacja on-line
17-21 grudnia 2020
sale MGS

Wydarzenie on-line towarzyszące wystawie 10.Triennale Sztuki Sacrum „Świętość natury?”
Zobacz tutaj:
"Loving cells"
"Escape Concrete"
"Bluszcz"


Marta, Martyna i Maciej. Dwie artystki z Częstochowy i producent/sounddesigner. Od wielu lat bliscy przyjaciele, poznali się podczas studiów na Akademii Muzycznej w Łodzi, wspólnie realizują autorskie projekty muzyczne.

W grudniu 2020 r., na zaproszenie Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, zarejestrowali materiał dźwiękowy inspirowany wystawą 10.Triennale Sztuki Sacrum „Świętość natury?” W wyniku tej współpracy powstały są trzy minimalistyczne kompozycje – impresje muzyczno/wizualne: Bluszcz, Escape Concrete oraz Loving Cells, które mamy przyjemność zaprezentować.

Brzmienie altówki Martyny i wiolonczeli Marty przeplata się tutaj z subtelną warstwą elektroniczną oraz ambientalną - Maciej nie szczędził starań, aby jak najwięcej z rejestrowanych nagrań instrumentów smyczkowych odbywało się we wnętrzu galerii, z jej charakterystycznym pogłosem.

Utwory oddają ducha Triennale, wpisując się w nurt muzyki programowej. Artyści, zainspirowani tematem wystawy i dziełami na niej prezentowanymi, starali się oddać intymność kontaktu człowieka z naturą, współistnienie zjawisk natury z egzystencją człowieka.

Przedstawiamy autorów nagrania:

Marta Kotaszewska – wiolonczelistka
Brała udział w wielu projektach kameralnych i orkiestrowych w Polsce,Niemczech, Włoszech, Chinach,USA i Meksyku. Podczas studiów w Conservatorio „C.Monteverdi” w Bolzano, we Włoszech w klasie prof. R. Trainini, uczestniczyła również w zajęciach kwartetu smyczkowego w klasie wybitnego pedagoga, prof. Andrea Repetto. Laureatka i uczestniczka wielu konkursów, festiwali, kursów mistrzowskich m.in. z Jaroen Reulling, Stephanem Braunem, Jensem Peterem Maitz’em, Adamem Krzeszowcem, Tomaszem Darochem i in. Od 2014 r. zajmuje się także muzyką barokową, otwarta na każdy rodzaj muzyki, interesuje się jazzem oraz elektroniką. Współpracowała ze Stevem Nashem, Organkiem, Włodkiem Pawlikiem. Od 2019 r. współtworzy zespół String Theory.

Martyna Susek – altowiolistka
Od lat bierze udział w wydarzeniach obejmujących różne style muzyczne – jako wykonawca i twórca. Do najbardziej rozwijających doświadczeń zalicza współpracę z wybitnymi muzykami np. Kevinem Kennerem, Michałem Urbaniakiem, Włodkiem Pawlikiem, Fredrikiem Schøyen Sjölin. Z zamiłowaniem rozwija swoją grę w zakresie muzyki rozrywkowej i aranżacji uczestnicząc w kursach m.in z Atom String Quartet, Henrykirm Gembalskim, Adamem Bałdychem. Współtworzy zespół String Theory, z którym występowała w USA i Meksyku oraz pracuje and autorskimi projektami muzycznymi, m.in. “Beats of Poland”.

Maciej Milczerek – pianista, klawesynista, producent muzyczny
Współtworzy projekty związane z muzyka dawną: Calvi Ragazzi oraz Kapela Polonica. Jako klawesynista i stroiciem historycznych instrumentów klawiszowych współpracował z Filharmonią Łódzką, Płocka Orkiestrą Symfoniczną, Dartlington Hall Trust, Staatliche Hochschule fur Music Trossingen i in.
Jako producent muzyczny (pod pseudonimami) jest autorem płyt: „Stille Moderno” (2008), „Riverside” (2017), „Afterglow” (2019)
Finalista konkursu muzyki współczesnej Prix Annelie de Man 2015 w Amsterdamie.

Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter