Menu

Wzornictwo
1/08 - 30/08/2015
Galeria Antresola
wernisaż 31/07/2015

Trzy  projektantki, absolwentki Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, działają wspólnie jako Lotne Studio. Starają się odpowiadać na realne potrzeby użytkowników, a nie sztucznie je tworzyć. W swojej pracy skupiają się na możliwie intuicyjnych i prostych rozwiązaniach, łatwo przyswajalnych przez użytkowników, jednocześnie dbając o to, by ich forma odpowiadała grupie docelowej. Na wystawie pokazują trzy projekty użytkowe, których współną cechą jest "lotność" (lewitacja, mobilność): Nomada - modułowy zestaw mebli, które można zapakować w jedną skrzynię - dla współczesnych nomadów, młodych ludzi często zmieniajacych miejsce zamieszkania; fotel Resten, którego konsturkcja sprawia wrażenie lewitacji; Rondo - mobilne stanowisko do produkcji kapeluszy.

Julia poza ASP studiowała również Industrial Design na Politechnice Mediolańskiej. W 2014 roku została laureatką międzynarodowego konkursu Glassberries Design Awards, a także otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów uczelni artystycznych. Bardzo interesuje ją projektowanie dla przestrzeni publicznych, jest jedną z założycielek grupy Warszawa na sprzedaż, która zajmuje się problemem chaosu reklamy zewnętrznej. Pochodzi z Otwocka i jest zaangażowana w akcje na rzecz zachowania zabytków lokalnego stylu architektonicznego - Świdermajer.

Barbara zanim zaczęła się interesować wzornictwem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Następnie wyjechała na dwa lata do Sydney, gdzie ukończyła kurs grafiki komputerowej i reklamy. Studiowała również w Stuttgarcie na Staatliche Akademie der Bildenden Künste.

Odbyła roczny staż jako junior designer w szwajcarskim biurze projektowym Fontana Design Works, z którym nadal współpracuje. Obecnie zajmuje się głównie projektowaniem małych form do domu i kuchni. Nieodłączną częścią jej życia jest podróżowanie oraz wspinaczka sportowa.

 Nina studiowała również Brand Design w L’Ecole de Design Nantes Atlantique we Francji. Za projekt Nomada (dyplom licencjacki z wyróżnieniem rektorskim) uzyskała nagrodę specjalną w konkursie make me! 2013 oraz pierwszą nagrodę w konkursie Exklusiv Prize 2013 w kategorii Design. Praca była prezentowana na Łódź Design Festiwal, Meed 2013: meeting of European designers w Budapeszcie, Coming Out: Najlepsze dyplomy ASP 2014, Zawód: projektant, czy na festiwalu NEU/NOW 2014 w Glasgow.

W projektowaniu najbardziej lubi możliwość pracy w wielu różnych obszarach oraz z ludźmi z różnych środowisk. Interesuje ją projektowanie zaangażowane społecznie. W ramach rozwijania tej pasji uczestniczy obecnie w projekcie dla osób z chorobą Alzheimera.


Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Dobry design jest jak przyjaciel docx 84,35 KB Pobierz
Box 1

Miejska Galeria Sztuki

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

wystawy czynne:
wrzesień/czerwiec  od wtorku do piątku
w godz. 10.30 - 18.00
w soboty i niedziele
w godz. 12.00 - 19.00

lipiec/sierpień od wtorku do niedzieli
12.00 - 19.00

Biuro i dział merytoryczny:

8.00 – 15.00
wtorek 8.00 – 16.30
tel. (34) 324 60 57
e-mail: info@galeria.czest.pl

Newsletter